21:54 29.08.2022 Батькам

Поради психолога Світлани Ройз

...

Школа зараз - це одна із часток нашого відчуття стабільності. Діти в вересні кожного року йдуть до школи. Так було, так є, так, напевно, буде. Саме відчуття - повернення до школи, нагадує "повернення" до стану "нормальності", звичності. Я зібрала теми, які зараз частіше звучать:

 • Режим. Вже важливо починати прокидатись раніше. Зараз сил на адаптацію до нового режиму теж замало. Але режим - дотримання рутин - додають стабільності
 • При будь-якій формі навчання - важливо, при можливості, в квартирі означити місце, яке було б "шкільним", робочим. Хоч маленька поличка, стіл, де буде позначка - прапорець чи наклейка. Нам потрібні "переходи" із простору в простір. Це буде прискорювати процес налаштування на роботу. При онлайн навчанні - важливо все ж таки намагатись виходити в ефір не з ліжка. Я дітей так і питаю - як буде позначене твоє "робоче місце"
 • Домовитись про сніданки, щоб не витрачати час та сили на вибір та супротив (мюслі, каші?)
 • Підготувати можливий одяг, щоб дитина сама торкнулась того, що буде одягати. Якщо в молодшій школі система навчання не схожа на ту, що була раніше, наприклад, різні предмети ведуть різні вчителі - важливо дитину попередити про це. Прекрасно, якщо є можливість побачити фото вчителів, чи ще встигнути зробити збори, щоб діти могли познайомитись.
 • Якщо дитина навчатиметься онлайн - домовитися, що робити вдома під час сирени. Нагадати, як вмикаються додатки - які використовують в навчанні. По можливості, зустрітись із класом чи однокласниками в зумі
 • Якщо дитина навчається офлайн і буде ходити до школи сама - пройти кілька разів дорогою до школи. Обов'язково продивитись, де по дорозі є укриття, домовитись про те, що дитина має робити під час сирени, якщо йде, якщо їде в транспорті, як обов'язково дитина виходить на зв'язок. Підготувати рюкзачок: Що із собою потрібно мати (зарядка для телефону, печиво, вода, ліхтарик, список телефонів близьких, бейджик із ім'ям та прізвищем та телефоном рідних, необхідні ліки, вологі та сухі серветки, можливо, свисток) (Як мені тривожно про все це писати!) Якщо є така можливість, пройтися по школі. Дітям важливо "тілом відчути" місце, де вони будуть знаходитись. Торкнутись парти, піти до туалету, побачити їдальню.
 • Питання від дітей (звичайно, не про навчання). Перший етап в шкільному житті - відновлення стосунків, можливість відчути та зайняти своє місце. Близькість - зцілює, створює простір безпеки. Багато дітей йдуть в нові школи, в Україні та за кордоном: - А я знайду друзів? (Звичайно!!) - А це не буде зрадою моїх друзів і моєї школи (точно ні, ти можеш продовжувати дружити із дітьми з твоєї старої школи, зможеш познайомитися з новими, а згодом, всі зустрінетеся) - А я точно там буду потрібен, всі місця в класі зайняті (нам точно є завжди місце, ти займеш своє) - А я зможу звикнути? (Ти точно з часом звикнеш) - а мені сподобається вчителька? (в молодшій школі) - сподіваюсь, так, ви сподобаєтесь один одному) Для дітей, які будуть навчатись в школі одразу незнайомою мовою - можливо, підготувати картки, де б було написано - туалет, вода, допоможіть, будь ласка - найголовніше.

Що ми нагадуємо:

 • Перепитувати, коли не зрозуміло.
 • Обов'язково знати, де туалет, де вода.
 • Вітатись, просити про допомогу, просити вибачення, дякувати - пережитий стрес, зміни в житті та оточенні у багатьох дітей ці навички приглушили.
 • Узнавати правила нового середовища - вони можуть відрізнятися.
 • Обов'язково пам'ятати: не виходити із школи, не попередивши вчителя та батьків.
 • Нічого на вулиці не чіпати! Не підіймати з землі предмети, не залазити на дерева.

Новини

...
21:11 18.06.2024 Життя школи
...
22:47 17.06.2024 Життя школи
...
18:58 17.06.2024 Життя школи
П'ятий день нашого шкільного дозвілля
...
19:33 13.06.2024 Життя школи
...
14:31 13.06.2024 Життя школи
Запрошуємо вас на щорічний звіт директора
...
20:59 12.06.2024 Життя школи
...
20:08 12.06.2024 Життя школи
Другий день школи дозвілля «Дикі леви"...
...
21:43 10.06.2024 Життя школи
Сьогодні насичений день для наших вчителів
...
20:51 10.06.2024 Життя школи
Школа дозвілля "Дикі леви" відкрита
...
21:18 10.06.2024 Життя школи
Сьогодні на засіданні педагогічної ради вчителі вивчали методичні матеріали громадської організації IREX

Оголошення

Mediahouse