21:13 30.04.2023 Життя школи

Надзвичайно цікавою та насиченою була екскурсійна поїздка «Гуцульське намисто» для 9-А та 10-А класів

...

Надзвичайно цікавою та насиченою була екскурсійна поїздка  «Гуцульське намисто» для  9-А та 10-А класів… 

Учні мали змогу  ознайомитися з історією, звичаями, культурою одного з найцікавіших етносів світу – гуцулів, а ще помилуватися мальовничими  карпатськими пейзажами й відвідати гуцульські музеї…

Де ж ми тільки не побували: 

🔸І в Рогатині, місті відомому  ще з 12 століття. Тут відвідали площу Роксолани, а  далі найцікавіше  – дерев'яна церква Святого Духа 1598 року. 

🔸І в  місті Галич, де оглянули макет давнього Галича, який споруджений біля церкви Різдва Христового (ХVІ ст.). А також у цьому ж старовинному місті відвідали музей «Природи Землі Галицької». Це унікальне місце, де представлено майже усі види флори й фауни навколишніх земель, де за допомогою ландшафтних картин, опудал і відповідної атмосфери відтворено справжні умови життя тварин. 

🔸І в   Яремче… Каскадний водоспад  Пробій, купівля сувенірів на одному з гуцульських ринків Яремча, дегустація сиру… І, звісно,  похід в гори стежкою, якою не раз ходив народний месник Олекса Довбуш.

🔸І в  с. Верховина (колишнє Жаб’є, на річці Чорний Черемош), де відвідали одну з цікавинок  цього селища – хату-музей кінофільму “Тіні забутих предків”.  Цей невеликий  за розмірами музей (будинок, в якому колись жив Сергій Параджанов)  зберігає пам'ять про минулі часи, а екскурсовод ділиться цікавими розповідями. 

🔸А ще у Верховині побували в  Музеї гуцульської магії, у якому  молодий екскурсовод зацікавив інформацією про стародавні магічні замовляння, про традиційні лікувальні рецепти горян, «магічні» камені…

І найголовніше – усі щасливі й задоволені повернулися додому, а поїздка подарувала багато позитивних емоцій і вражень.

Фото

Мітки: 10-А

Оголошення

Mediahouse